درس بررسی سیستم قدرت 1 در ارشد مهندسی برق 1400

درس بررسی سیستم قدرت 1 در ارشد مهندسی برق 

معرفی درس بررسی سیستم قدرت 1

این درس یک درس راحت و شیرین (باقلوا) برای بچه های قدرتی هستش که میشه درصد بالایی رو در اون بدست آورد. همونطور که قبلا گفتم این درس با درس ماشین یکی شدن و حدود 5 تا 7 سوال از این درس در کنکور مطرح میشه. ضریبشم مصل درش ماشین هستش. بریم سراغ بررسی منابع تستی این درس.

فیلم آموزشی :

دیدن فیلم آموزشی برای

بررسی سیستم قدرت برای بچه های قدرتی که دنبال رتبه بالا در آزمون هستن شدیدا توصیه میشه چون حیفه این درسو از دست بدین. چنتا از اساتید محترم برای این درس فیلم آموزشی تهیه کردن که خودتو برین و هموشونو مورد بررسی قرار بدین و مطابق سلیقتون (و اگه دوست داشتین راهنمایی بنده) یکیشو تهیه کنین:

  • مهندس حسین صابر
  • مهندس محمد حسین فریدنی
  • مهندس علی بوبه رژ
  • مهندس رحمان زاده
  • مهندس احمد رضا حافظی
  • حمیدرضا پیرجمادی(در حال ضبط)

 

برخی از اساتید هم به صورت آنلاین کلاس برگزار میکنند.

معرفی کتاب های بررسی سیستم قدرت

1-کتاب بررسی سیستم قدرت مدرسان شریف تالیف دکتر احد کاظمی:

این کتاب تک جلدی هستش و متن درسیه خوبی داره. داخل هر فصل سوالات زیادی در سطح های مختلف آورده شده و بانک سوالاتشم خوبه و آخر هر فصل به صورت طبقه بندی حل تشریحی شدن.

2- کتاب بررسی سیستم قدرت پارسه نوشته وحید کریم پور:

این کتاب هم یک جلد هستش. متن درسیش مثل کتب مرجع هستش. این کتاب بعضی از مباحثو بهتر آموزش داده(البته نظر شخصیه) ولی تعداد سوالات داخل فصلش نسبت به مدرسان کمتره ولی متن درسیش بنظم شیواتر هستش. بانک سوالاتشم کامل نیستش یعنی سوالات سراسری و  آزاد سال های اخیرو کامل در کتاب نیاورده.

3-کتاب بررسی سیستم قدرت پوران پژوهش تالیف دکتر حلم زاده:

بازم این کتاب تک جلدی هستش ولی نسبتا حجم کمتری داره. این کتاب یا یه نگاه متفاوت و راحت تری به سیستم قدرت پرداخته. متن درسش کمه و درکل مباحثو خیلی خوب و شسته ،رفته  بیان کرده . بانک سوالاتشم خوبه و در آخر هر فصل سوالات آورده شدن.

برای درس بررسی سیستم قدرت جزوه های خوبی هم وجود داره که میشه از اونا هم استفاده کرد.

 


مشاوره تخخصی دپارتمان ارشد و دکتری گروه مهندسی برق مجموعه آموزشی ۲۰ تدریس

حمیدرضا پیرجمادی ۰۹۱۲۷۴۰۳۹۸۵

 

سجاد نظمی
تیر ۱۴, ۱۳۹۹